ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ОБЄКТАМИ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Сьогодення накладає на наше життя певні обмеження у зв’язку із поширенням вірусної інфекційної хвороби COVID-19. Нажаль, цей вірус модифікується та має різні штами.  Вченими вже доведено, що одним з наслідків після перенесення хвороби є панічні атаки, високий рівень психологічного напруження.

Одним із засобів справитись із цим та доторкнутися до прекрасного є відпочинок на природі. Тому викладач спеціальних дисциплін  Березовська Л.В. разом із студентами академії МТЕ-31 та студентами коледжу 20-075 та 20-076 запросили всіх бажаючих у захоплюючу подорож чарівними краєвидами, духмяними травами, безкрайніми стежками під шурхіт осіннього листя, гуркіт птахів та шепіт водоспадів у віртуальну подорож об’єктами Природно-заповідного фонду України.

Природно-заповідний фонд України — це ділянки суші і водного простору, природні або рукотворні комплекси та об’єкти, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну цінність і виділені з метою збереження природного різноманіття ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.

Всі об’єкти ПЗФ знаходяться під державним управлінням Міністерства екології та природних ресурсів України та охороняються законом «Про природно-заповідний фонд України» (16.06.1992р.) та «Про охорону навколишнього природного середовища» (26.06.1991 р.).

За результатами даних станом на 01.01.2020 р. природно-заповідний фонд України має в своєму складі 8512 території та об’єктів  загальною площею 4,418 млн.га в межах території України  та 402 500,0 га в межах акваторії Чорного моря.

Відношення фактичної площі природно-заповідного фонду до площі держави («показник заповідності») становить 6,77%.

  1. Пастух Надія та Пономар Алія – Національний природний парк «Синевир»;
  2. Чумак Софія та Булгакова Аліна – Ода любові – Софіївський парк;
  3. Головастикова Аліна та Валерія Свістал – Олешківські піски – найбільша пустеля Європи;
  4. Заливадна Даша та Уляна Тюртюрбек – Національний природний парк «Гуцульщина»;
  5. Вікторія Могиляста та Єлєна Коробова – Лемурійське озеро – рожеве озеро надії;
  6. Дмитро Берназ – Дунайський біосферний заповідник;
  7. Молчанова Ганна та Царулько Анастасія – Національний природний парк «Тузловські лимани»;
  8. Іванова Катерина – Шацький національний природний парк;

9.Вітюк Марія та Попік Ірина – Біосферний заповідник Асканія-Нова ім. Ф. Е. Фальц-Фейна;

  1. Владислава Версеник та Даша Коропацька – Ботанічні сади м.Одеси.

Кожен з об’єктів є унікальним по-своєму. Доповіді студентів були змістовними, а презентації майоріли краєвидами. Атмосфера була доброзичливою та мрійливою.

Карантин зруйнував плани багатьох мандрівників за кордон, але це не привід засмучуватись: Україні також є чим здивувати!